Prawdopodobnie każdy z nas, podczas swojego życia, przynajmniej raz próbował schudnąć i zadbać o swoją sylwetkę. Każdy kto tego próbował, wie jakim trudnym zadaniem jest walka ze zbędnymi kilogramami oraz rzeźbą ciała. Jest to jednak zadanie, które może osiągnąć każdy. Wystarczy tylko mieć dobrze ułożony plan.
Każdy kto zadaje sobie pytanie, jak schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę powinien zdać sobie sobie sprawę, że mają na to wpływ głównie dwa czynniki. Pierwszym z nich jest odpowiedni sposób odżywiania się, drugim natomiast aktywność fizyczna.
Jak schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę – krok po kroku
Na samym początku należy wyliczyć odpowiednią wartość energetyczną dla naszego organizmu w zależności od naszych potrzeb oraz uwzględniając nasze treningi. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej diety. Tutaj można posłużyć się cateringami dietetycznymi, które zaoszczędzą nam dużo czasu, który musielibyśmy poświęcić na sporządzanie potraw. Następnie należy dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń, których celem jest eliminacja zbędnych kilogramów oraz budowa naszej sylwetki. Na tym etapie możemy skorzystać z fachowej pomocy trenera personalnego, który najlepiej wie, jakie ćwiczenia nam posłużą. Następnym etapem jest wcielenie w życie nowych nawyków jedzeniowych oraz regularne treningi oraz ocena naszych postępów.
Ćwiczenia wspomagające odchudzanie i rzeźbę sylwetki
Kiedy nie rezygnujemy z pomocy trenera personalnego i sami chcemy dobrać odpowiednie ćwiczenia, powinniśmy zacząć od ułożenia odpowiedniego planu ćwiczeń. Ćwiczenia, które pomogą nam w osiągnięciu zamierzonych celów to:
- wchodzenie i schodzenie ze skrzynki,
- przysiady,
- pompki, początkowo możemy zacząć od tych na kolanach,
- wykroki do przodu z użyciem hantli,
- uginanie i prostowanie przedramion za głową z użyciem odpowiedniego ciężaru,
- podciąganie na drążku,
- uginanie przedramion z użyciem sztangi,
- unoszenie hantli przed sobą do linii barków,
- nożyce w pozycji leżącej na plecach.
Każde z ćwiczeń należy powtórzyć w odstępach czasowych po pięć razy w 3 seriach.
Należy także pamiętać za każdym razem o wykonaniu krótkiej rozgrzewki. Powinna ona się składać z prostych ćwiczeń takich jak:
- wymachy rąk do góry i do dołu i na boki,
- skłony do góry i do dołu,
- wypady do przodu i do boków,
- pajacyki,
- bieg w miejscu.
Po zakończonym treningu, należy wykonać ćwiczenia rozciągające, dzięki którym zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji zaraz po treningu oraz nie będziemy odczuwać zakwasów na następny dzień.