Jak rzucić palenie? 3 Skuteczne metody

Rzucenie palenia nie jest łatwą sprawą, należy posiadać w Sobie dużo samozaparcia i silną motywację, rzucenie palenia nigdy nie będzie ową łatwą sprawą. Nikotyna zawarta w papierosach wywołuje bardzo silne uzależnienie od papierosów. Istnieje, jednak kilka sposobów na to, jak rzucić palenie. W trakcie rzucania owego palenia trzeba zająć czymś umysł i cało. Można zacząć chodzić na siłownie, biegać czy pływać. W razie naprawdę silnej chęci sięgnięcia po papierosa, miej blisko siebie sok ze świeżych owoców a tez gumę do żucia mogą być też miętusy.

Jak rzucić palenie? 3 skuteczne sposoby podane jak na tacy.

Po pierwsze, wszystko zależy od tego czy tak naprawdę chcesz rzucić palenie. Jest to pierwsza i tak naprawdę najważniejsza zasada. Motywacja, by rzucić palenie musi być ogromna i silna. Warto sporządzić własny bilans zysków, które osiągniemy dopiero wtedy, gdy uwolnimy się od nałogu palenia i strat, które poniesiemy, wówczas wtedy gdy dalej będziemy palić. Dowiedz się jakie są owe skutki palenia. Należy jednak pamiętać, że palenie papierosów zwiększa mocno ryzyka wystąpienia zawału serca a też udaru mózgu. Rzucenie palenia pomoże polepszyć kondycję fizyczną, zlikwiduje kaszel poranny, zwiększy ową odporność na infekcje dróg oddechowych, zmniejszy prawie do zera możliwość zachorowania na nowotwór. Żeby szybciej rzucić takowe palenie papierosów pomyśl o kondycji swoich włosach czy skórze.

Pierwszą skuteczną metodą będzie metoda zniechęcająca.

Czyli wybierając metodę zniechęcającą. Ustaw w widocznym miejscu pojemnik ze starymi papierosami. Odrażający i brzydki zapach ma zniechęcić do ponownego sięgnięcia po papierosa.

Drugą skuteczną i dobrą metodą będzie metoda farmakologiczna

Rynek farmaceutyczny jest coraz bardziej bogaty w różne środki farmakologiczne mające za zadanie ułatwić rzucenie palenia. Wśród nich znajdziemy gumy plastry tabletki do ssania spraye i inne środki, które pomogą w rzuceniu palenia.

Trzecią skuteczną metodą będzie to metoda Easyway

Owa metoda została opracowana przez jednego Brytyjczyka Allena Carra. Jest ona obecnie stosowana w kilkunastu krajach na świecie. Celem owej metody jest uświadomienie sobie, dlaczego palimy. Co tak naprawdę za tym wszystkim stoi, że przez to nie możemy rzucić palenia. Być może wiążę się za tym strach, że nie będziesz umiał się odstresować inaczej.

Jak Przygotować się do owego rzucenia palenia.

Przede wszystkim musisz się przygotować do rzucenia owego palenia metody rzucania zaczną się od podobnej rady: żeby rzucić palenie musisz się pierw przygotować. Podejdź do tego wszystkiego systematycznie. Jednak ostatnio lekarze stwierdzili, że jednak duża szansa by pokonać uzależnienie, mają Ci, którzy zrobili to nagle i spontanicznie.
Jaką drogę wybierzesz Ty to twoja sprawa, ale pamiętaj o wyżej wymienionych metod, które powinieneś i tak zastosować podczas rzucania palenia.
Lista wymieniona poniżej przedstawia jak się przygotować do owego rzucenia palenia

  • Policz ile razy dziennie spalasz papierosów.
  • Zastanów się, w których sytuacjach nikotyny wydaje Ci się konieczna
  • Jakie są przyczyny palenia
  • Wyznacz dzień na owe rzucenie
  • Lepiej, żeby był to zwykły dzień a nie duża okazja
  • Poszukaj motywacji do rzucenia
  • Lekarz bądź farmaceuta jeśli czujesz, że uzależnienie Ciebie przewyższa i nie uda Ci się Tobie rzucić tego samemu. Powodzenia w rzucaniu owego palenia.